Retro izlerini gelenek haline getirmek kalıplaşmış gerçekleri biraz sarsabilir! Nede olsa artık modern duruşlar gelenekler izleriyle bizlere sunulmakta. Bunların belki de günümüze en başarılı şekilde uyarlanan çeşitleri 80’lerin ikonik aksesuarlar olan kedi gözlükleridir. İsim olarak sizlere biraz çağrışım yapmış olsa da siz onları metrix’den anımsayacaksınız.

Durum böyle olunca ve hali hazırda önümüzde mükemmel bir yaz sezonu varken bu trendi göz önünde bulundurmanız sizlere üst seviyede moda bilgisi imajı getirebilir. Her trendi kendinize uyarlayamazsınız! Lakin sizlere yakışacak en ideal modelin keşfedilmeyi beklediğini asla unutmayın.

Birçok model ile çeşitlenen kedi gözlüklerinde yüz tipinize uygun boyutu keşfetmek aslında çok kolay. Mesela, geniş yüz hatlarına sahipseniz; kare ya da dikdörtgen olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken suratınızı eşitleyecek bir gözlük seçimidir. Çene ve alın boyutunuz birbirine yakınsa sizin için enfes tercihlerden olan mini kedi gözlükleri tercih edin. Bunun en güzel örneklerinden olan Adriana Lima’nın da yüz tipi kareye yakındır.

Aslında 2012’den beri sektörde olan ‘cat eyes’ diye adlandırılan kedi gözlüklerinin şuanda gündemde olması belki de şu sıralar popülerliğini koruyan vintage esintilerdendir.

Daha büyük ve daha fazla cesaret isteyen kedi gözlüklerini ise ideal yüz tipi olan oval ve ters üçgen suratlara yakıştırıyoruz. Yüzünüzü eşit tutmak için bundan daha iyi bir aksesuar düşünülemezdi. En fazla gündeme gelen kenarlardan çekik ve kalın kenarlı gözlükler sizin velinimetleriniz adeta.

Renk olarak siyahları daima bizim merceğimiz altında olsa da beyaz ve kırmızılarını da olağan dışı yükselişini yok sayamayız.

 

Yorum yaz