Her kadın kendi saçlarına hayrandır. Onlarla oynamaya, dans etmeye bayılırlar. Bu durumu keyifli hale getiren de genellikle uzun saçlardır. Uzun saçlı olmak dışardan çok hoş gözükse de bakımı oldukça sabır ve uğraş ister. Bu durumu birde yaz aylarında düşünsenize adeta kâbus gibi. Saç sorunlarının en fazla baş gösterdiği sıcak günlerde sizleri rahatlatacak birkaç saç önerimiz var.

 

Sizler için yapım aşaması en kolay ve ısı geçirmeyen saç modelleri arasında, ev topuzu da dediğimiz dağınık topuzlar var. Eminiz ki topuzlarla dışarıya çıkmaya çekindiğiniz oluyordur. Ama bu durumu cazip hale getirebilirsiniz uğraşılmamış gibi duran topuzlar yaz aylarında çok fazla kullanılıyor. Ayrıca yanlardan saldığınız ufak püsküller de saçınızı süslemeye yetecek.

Dağınık saç modellerini unutun! Zira saçlarda derli toplu görünümler sizlere oldukça cazip gelebilir. Önereceğimiz diğer model ise tam da bahsettiğimiz türden olan yüksek atkuyrukları. Her kadına yakışacak illa ki bir atkuyruğu modeli vardır. Bizim önerilerimiz ise daima yüksek olanlarından yana.

Toplu saç pek bana yakışmaz, ayrıca yüzümü ince göstermek istiyorum. Gibi dertleri olanlar için ise doğal buklelerle süslenmiş yarım topuz modellerini veya üstten bağlayarak oluşturulacak saçak şekilleri gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede kendinize en uygun yaz saçınızı keşfedip, sizleri bunaltmayacak görünümlere kolay kavuşursunuz.

Yorum yaz