Kategori

Lüks Yaşam

Kategori

İtalya’nın En Meşhur 3 Tatil Kenti

Sıcaklar deyince akla gelen ilk şey şehrin karmaşasından uzaklaşıp sade ve sessiz bir tatil fikri olabilir. Hele de bu huzurlu atmosferi yurtdışında  gerçekleştirme planlarınız varsa tam da bu amaca hizmet edecek bir ülke biliyoruz. Küçük kaçamakların büyülü bir şekilde yaşanacağı İtalya’dan bahsediyoruz. İtalya’nın gezilecek bölgeleri arasında seçim yapmak bizleri biraz zorlasa da, sizler için en ideal tatil kentlerini derledik. Sabırsızlandığınızın farındayız. O halde gözünüzde canlanan, yeşil ve mavinin egzotik buluşmasını bünyesinde barındıran tatil kentlerine hemen göz atalım.

Amalfi sahili (Campania)

Büyülü bir yaz tatilinin kapılarını Amalfi sahiliyle aralıyoruz. İtalya’nın en bilindik tatil kenti olan Canpania’da, Napoli körfezini Salereo’ya bağlayan 163 yolu mevcut. Ayrıca Vietri Sul Mare şehri de görülmeye değer. Aktivite olarak seçenekler bir hayli fazla olsa da çömlekçiliğin ayrı bir öneme sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Cinque Terre (ligurya)

Güzelliği tescillenmiş tatil yerimizden olan Ligurya, UNESCO dünya mirasında ziyaret edilmesi gereken bölgeler arasında yerini alıyor. Tren yolu sayesinde dilediğiniz çoğu yere ulaşımı kolaylaştıran kentte huzur içinde bir tatil geçirebilirsiniz.

Maggiore gölü (Lombardiya)

Tatil için illa ki deniz olması gerekmiyor. Denizi aratmayan berraklığıyla bezenmiş Maggiore gölü sizlere önerdiğimiz mekânlardan sonuncusu oluyor. Bölgedeki balık restoranları ve efsane tekne turlarıyla kendinizi şımartacağınız günlere hazırlıklı olun.

2018’in Tatil için En Pahalı Kentleri

Konforlu bir tatil için her şeyin mükemmel olduğu anları yaşamak hep hayaliniz olmuştur. Mükemmellik göreceli bir kavram olduğundan dolayı herkes için bazı aktiviteler aynı hazzı vermeyebilir. Tatil için belirlenen kriterlerde yurtdışı hayaliniz varsa 2018 yılını bu hayalinizi gerçekleştirmeye adayabilirsiniz. Hayatınızdaki bu özel ânı ise en iyi şekilde yaşamak gayeniz olsun. Alman Statista Araştırma Kuruluşu’nun yaptığı, 2018’in en pahalı kentleri derlemesinin ilk sırasında: günlük 391 Euro ile ABD’nin New York kenti bulunuyorken yüzü aşkın kent arasında listede Türkiye’den de 3 kent bulunuyor. Dilerseniz en gözde olan ve en fazla tercih edilen kentlere birlikte göz atalım.

NEW YORK / ABD-391 Euro