Kategori

Kadın Dünyası

Kategori

Tatil Valizinizin Olmazsa Olmaz Elementleri?

Şehirlerde şu aralar adeta karmaşa ve göç hâkimiyeti var. Dinlenme ve rahatlama hissi insanlar için tatili cazip kılıyor. İsteyen yurt içinde isteyense yurtdışında tatil planları yaparken tatil valizinizin dolup taştığını fark etmek sizleri endişelendirebilir. Bu durumu minimalize etmek ise sizlere kalmış. Yanınıza hem kullanışlı, hem de sizlere cool hava kazandıran detayları da es geçmemeniz gerekir. Bu iki durumu da birlikte gerçekleştirmek için bizim önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Öncelikle valizimizi ele alalım. Herkesle aynı valizi taşımak olmaz değil mi? Bu durumda fazla seçeneğiniz olmadığından kendi ruh halinizi valizinize yansıtabilirsiniz. Nasıl mı? Tabii ki onlara yapıştırdığınız ufak magnetler bu sayede içinizdeki enerjiyi bir nebze olsun dışınıza yansıtabilirsiniz.

Onca tişört arasından karar veremiyorsanız sizlere önerimiz düz, beyaz bir tişört olabilir. Tarzınıza göre şekillendireceğiniz tişörtünüzü daha eğlence hale getirmek sizlere kalmış. Tüm kıyafetlere uyum sağlayacak beyaz bir tişörtü yanınızda bulundurmanız sizlere oldukça yarar sağlar.

Daima ortamlardaki enerjinizi düşürmeyecek parçalardan olan kotlarda bu yaz açık renkler bir hayli fazla tercih ediliyor. Sizler de en az bir tane açık renkli kot pantolonunuzu yanınızda bulundurun. Özellikle mom Jean’lar sezonun popular parçaları arasından en bilineni.

Güneş gözlüklerinde trend seçenekler arasında biraz 90’lara gitmeniz gerekebilir. Özellikle cat eye modelleri ve renkli camlı olanlar bu sıralar en çok tercih edilen modeller arasında. Haliyle tatil valizinize de eklemeniz gereken en önemli aksesuarlardan.

 

Sizler için biraz da akşamüstü serin havada giyeceğiniz kıyafetler arasında en ideali, elbise gibi gözüken kazaklar oluyor. Özellikle triko seçeneği serinleri atlatabileceğiniz yegâne parçanız olsun.

Daima yanınızda bulundurmanız gereken rahat bir spor ayakkabınız olsun, bunun yanında rahat terlikler ve sandaletler de sizlere oldukça yarar sağlayacak.

Çanta tercihiniz, ortalama boyutlarda gerektiğinizde sırt çantası olarak da kullanacağınız türden olabilir. Diğer seçenek ise kuşkusuz hasır çantalar olsun. Aksesuar konusunu da hiç abartmanıza gerek yok. Zira teninize ekleyeceğiniz altın dokunuşlar bu sezon oldukça popüler.

Hesabı erkek mi ödemeli kadın mı?

Bu sorunun cevabını herkes farklı yanıtlar aslında. Konunun gündeme taşınması ise geçenlerde YouTube kanalında video çekerken tartışma konusu olan Burcu Esmersoy’ dan kaynaklanıyor. Kadınların kafasını karıştırmış olabilir bu durum. Zira Burcu Esmersoy’ a göre erkek arkadaşınızla dışarıya çıkarken yanınızda cüzdan bulundurmanıza gerek yokmuş. Ne münasebet! Tabii ki de gerek var. Bu sorumluluğu sadece erkeklere dayatılması aslında bir nevi kadın erkek eşitliğine ters düşmüyor mu? Herkes eşit şartlarda değerlendirilecekse bunun yanında daha bir sürü madde sıralayabilirim sizlere. Ama biz konumuza odaklanacak olursak sizlere asıl olması gerekeni söylemek isteriz. Erkek veya kadının statüsü aynıysa bu durumu daha eğlenceli hale getirebilirler. Mesela, bugün hesabı erkek ödediyse yarın kadının ödemesiyle durumu eşitleyebilirsiniz. Veya alman usulü de denen ortaklaşa ödeme fikri de durumu eşitleyebilir.

Yeni sevgililere gelince ise yine çok tartışılan ilk buluşmalarda hesabı beraber ödemeyi teklif etmek daha samimi bir ortam oluşturabilir. Muhtemelen erkek bunu kabul etmez tabii ki ama ilk buluşmanın hatırına bir seferliğe kabul edebilirsiniz bu durumu. Eğer her fırsatta hesabı karşı tarafın ödemesi durumu erkeği daha üstün bir konumu sokabilir. Bu durum gün geçtikçe etkisini arttırarak sonunun çözülemez sorunlara neden olmasını sağlar.

Hele de erkek arkadaşınızdan kötü şekilde ayrılırsanız yandınız. Onların eline çok büyük bir koz vermiş olursunuz. Bu can sıkıcı durumları azaltmak, en başından bari sizin tutum ve davranışlarınızdan sağlanabilir. Siz siz olun bu hatalara düşmeyin. Hele de başkasına güvenerek cüzdanınızı yanınıza almama gibi hatalara düşmeyin. Ne zaman, ne olacağı hiç belli olmaz unutmayın.

Yaz Konserlerinde Kullanmanızı Önerdiğimiz 5 Aksesuar

Konser ve festival havalarına yavaş yavaş girmiş bulunuyoruz. Bu durumu keyifli hale getiren de çekindiğimiz selfie ler sosyal mecralardan gelen like’lar oluyor. Hayatımızda önem verdiğimiz şeylerin çoğalması için bizlerinde yapması gereken ufak şeyler var. Festival dedik, konser dedik. Peki ya bunların vazgeçilmezleri dediklerimiz nelerdi? Hemen söyleyelim, aksesuarlar.

Bizleri festival havasına sokacak trend aksesuarları sizler için derlediğimizde öncelikle karşımıza bandajlar, saç bantları, bandanalar çıkıyor. Sizlerin tabiri her neyse. Biz onlara genel olarak bandaj diyoruz. Kesinlikle yanınızda bulundurmanız gereken bir parça olarak nitelendirebiliriz onları. İster kafanıza ister boynunuza isterseniz konuluna adeta çok amaçlı kurtarıcı olarak seçebilirsiniz bandanaları.

Festivalde kolyesiz asla! Özellikle gold olanlara bu sıralar takık olduğumuz aşikâr. Kolyeleri abartın ve üç dört tanesine aynı anda kullanın. Zincir seçeneklerine göre kalınlık ya da kısalık uzunluk ayarlaması sizlerin göz zevkinize kalmıştır.

Saçlarınız için, kısalık uzunluk fark etmeksizin adeta tüm kadınlara yakışacak çiçekli taç stillerini kendinizde deneyimleyin. Renk olarak kusursuz renk seçenekleriyle kendinize yakışacak modeli hemen keşfedebilirsiniz.

Sıkılmadan yaz mevsiminde kullanacağınız aksesuarlardan belki de en önemlisi gözlükler oluyor. 90’ların getirdiği vintage esintileri çokça hissediyoruz gözlüklerde. Özellikle cat eye denilen modeller çok tutulmuşa benziyor.

 

Son önerimiz ise siz değerli okurlarımızın en seveceğini düşündüğümüz şapkalar oluyor. Fötr şapkaların dilediğiniz rengini ya da hasır olanlardan gözlünüzce keşfedin. Cap modeller de ayrıca sizleri asla yarı yolda bırakmayacağa benziyor.

Ofis Stilinde Yaz Ayında Gömleklerde Tercih Edilmesi Gereken Kumaş Türleri

Çalışma koşullarınız kapalı bir ortamda geçiyorsa ve sıcak hava muhalefetlerine pek katlanamaz bir yapıya sahipseniz kıyafetlerinizle bu bunaltıcı atmosferi azaltabilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlerden taktığınız aksesuara kadar her parçanıza dikkat etmeniz gerektiğini önceden belirtmek istedik.

Öncelikle ofis stilinin olmazsa olmazı haline gelen gömlekleri ele alacağız. Sade ve feminen bir stil için beyaz bir gömlek yeter aslında. Tabii ki yaz için konforlu olmalı. Terleyince vücuda yapışacak veya ıslaklığı içerisinde tutacak gömlekleri asla tercih etmeyin. Bunlara örnek olarak sentetik ve polyester kumaşları gösterebiliriz. Bu gibi kumaşlar daha kolay ulaşabileceğimiz ve daha ucuz olduğundan devamlı denk geleceğimiz türlerden aslında. Bizin önerimiz bunlardan uzak durmanızdan yana. Özellikle sentetik kumaşlar hava almadığından dolayı terletir. Gömlek tercihinde ise terletmemesine dikkat etmelisiniz.

Bunun yanında %100 pamuklu kumaştan üretilen gömlekler sizlerin adeta kurtarıcısı olur. Terletmeyen doğal dokusu sayesinde teniniz gömleğinizin içerisinde adeta nefes alacak. Gömlek seçiminden fazla tercih edilenler arasında olan bir diğer kumaş önerimiz ise Poplin kumaşlardır. Yaz için, hem terletmeyen hem de ipince bir dokuya sahip poplin kumaşlar bizim aslında en fazla önerdiklerimiz arasında.

Bize göre her kadının dolabında mutlaka bir poplin gömlek olmalı.

Genellikle yaz aylarında rastladığımız ve erkeklerin tercih ettiği keten gömlekler sizler için bir diğer seçeneği oluşturur. Keten kumaşlar terletmez ve koku yapmazlar bu sebepten ötürü tam da yaz kumaşı diyeceğimiz türler arasındadır.

Gömlek tercihlerinizi önerilerimizden yana kullanırsanız ofis stilinizde daha rahat edebilirsiniz. Şık olmak sadece kullandığınız parçalara bakmayabiliyor. İçerisinde rahat ve huzurlu olduğunuz giysiler sizleri daha mutlu edecek ve bu durum duruşunuza da yansıyacak.

İlişkilerde Kıskançlık Olmalı mı?

Mükemmel giden bir ilişkide, bazen tuzu biberi dediğimiz bazen de ilişkinin tehdit unsuru olan kıskançlığı ele alacağız bu yazıda. Kıskançlık olmalı mı? Sorusuna ise klasikleşmiş bir yanıt olan dozunda olduğu takdirde neden olmasın diyebiliriz. Sadece önemsediğini göstermek için kıskanma düşüncesi korkutucu gözüküyor. Hele de bunu alışkanlık haline getirmek ilerde çok büyük problemlere sebebiyet verir. Daima kısıtlayıcı tavırlar bir kadını daima boğabilir ve kıyıdan köşeden hep bir özgürlük isteği oluşur bir yanında. Bu kıskançlık durumu dış unsurlardan veya kendi yaptıklarından da kaynaklanır. Lakin onun kısıtlanması yaptığı ufak şeyi kendi içerisinde büyütmesine sebep olur. Bu büyüme ilerde dolup taşmaya neden olur.

Bu durumda sadece kadınları değil aslında tüm insanları örnek olarak gösterebiliriz. Her iki türde de dış unsurların yadsınamaz gerçekliği gün yüzüne çıkıyor. Mesela bir erkeğin, kız arkadaşlarıyla eğlenmesi ya da en basitinden selamlaşırken öpmesi kadınları rahatsız edebilir. Bu samimiyetin daha da artışı ise akıl almaz sorunların baş göstermesine sebep olur.

Kıskançlık durumu kişi yapısına göre değişir. Bazı insanlarda bu unsur çok fazlayken bazı insanlarda ise azdır. Ama bilinmesi gereken şudur ki her insanda mutlaka bulunan bir duygudur. Küçük tatlı kıskançlıklar elbette insanlara kendinin sevildiği hissini verir. Yapmacıklıktan uzak saf duygularla dile getirilen kıskançlıklar değerli kabul edilir çoğu zaman.

Bize göre kıskanç olmak hastalık boyutunda değilse ilişkilerde olması gereken bir duygudur. Az olduğunda ise ilgisiz olduğunu düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Bu durumda ilişkinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Kıskançlık, insanları kısıtlamak değil içten içe tepki göstermektir. Sizin her doğrunuzu sevdiğiniz kişi de kabul etmek zorunda değildir. İnsanları o insan olduğu için sevdiğinizi unutmayın ve onu değiştirmeyi asla düşünmeyin.

2018’in En Havalı Anneleri

Anne olma mertebesine erişmiş olanların birbiri arasında paylaştığı gönül bağını herkes anlayamaz. Bu oluşumu kutsal yapan ise annelik içgüdüsüdür. Her kadının tatması gereken bu durumu daha eğlenceli hale getiren ünlü ve yeni anneleri ele aldık bu yazıda. Birbirinden güzel pozlarla ilerde bir star olacaklarını belli ediyorlar aslında minik bebekler. Şimdiden tüm annelerin Anneler Gününü kutluyoruz. Birde İnstagram postlarına ayrıca bir heyecan getiren 2018’in en cool ünlü annelerine bir göz atalım o halde.

Chiara Ferragni
Kate Middleton
Çağla Şikel
Şeyma Subaşı

Mevsim Geçişlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış mevsiminin ağırlığından kurtuluyoruz derken çoğu zaman bahar mevsiminin getirdiği dengesiz hava değişiklikleriyle hasta olabiliyoruz. Bu durum bazen soğuk algınlığını bazen alerjik enfeksiyonları bazen de grip, burun tıkanıklığını ve hatta boğaz ağrılarını da beraberinde getirebiliyor. Bu durumun sebebi ise genellikle,  dengesiz havalardan dolayı vücudumuzun savunma mekanizmasının zayıflamasından kaynaklanır. Durum böyle olunca bir anda bahar güneşinde kendimizi hastalıklardan alıkoyamayabiliriz. Grip, toplu ortamlarda kolayca yayılan bir hastalıktır. Haliyle bu durum hız kesmeden ortamdaki herkese kolayca yayılabilir. Eğer sizlere henüz bulaşmadıysa şanslısınız. Ortalık hastalığı olarak dolaşan bu durumu bir süre üzerinizden atamayacağınız aşikâr.

Özellikle bağışıklığı zayıf kişilerde etkisinin oldukça fazla olacağı mevsim geçişleri hastalıklarında, beslenmenize ve düzenli uykunuza dikkat etmeniz, ayrıca önerilen hususlardan oluyor. Bol su tüketimi de vücudunuzu dinç tutmanıza yardımcı olacaktır. Günlük önerilen su miktarına uyduğunuz takdirde vücudunuzdaki mikropları dışarı atmanız kolaylaşır.

Grip enfeksiyonu size bulaştığında başvuracağınız diğer bir etkili yöntem ise, tuzlu su ile ağzınızı ve burnunuzu gargaramanızdır. Kolay ve etkili bir yöntem olarak bilinen gargara sayesinde rahat nefes alacaksınız ve boğazınızın yolları ferahlayacaktır.

Bunun haricinde birde nane limon, ıhlamur, kuşburnu, ekinezya gibi çayların etkisi de yadsınamaz bir gerçektir. Gün içerisinde sıcak duş eşliğinde iki veya üç kez tükettiğinizde hastalığınızı yavaş yavaş üzerinizden attığınızı hissedeceksiniz.

 

Bol Paçalı Pantolonlar Yaz Aylarında Bizleri Bırakmayacak

Kusursuz vücut hatlarına sahip olmayabilirsiniz. Lakin vücudunuzu kusursuz gösterme sanatına erişmek ayrı bir yetenek gerektirir. Moda dünyasının giyim hilelerini göz önünde bulundurduğunuzda bu durum işinizi biraz daha kolaylaştırır. Hele de trendleri takip ederek yola çıkarsanız müthiş çözümlere kavuşursunuz. Bu hususta bizlerin sizlere sunacağı naçizane bir trend bulunmakta. Laf uzatmadan konumuza gelelim o halde.

Pantolon seçimi vücut tipine göre değişkenlik gösterebilir. Her vücut tipine uyacak pantolon seçimini keşfetmek ise oldukça meşakkatli bir süreç. Bu durumda devreye sokacağınız bol paçalı yüksek bel pantolonlar her daim kurtarıcınız olabilir. Üstten bol gelen pantolonlar basenlerinizi kamufle etmek için birebir tasarlanmıştır. Ayrıca yüksek bel olmalarının da belinizi toparlamanızı tetikler ve sizleri daha ince gösterir. 2018 yazında çeşitlenen renkleri arasında bizim dikkatimizi en çok beyaz ve pastel tonları çekiyor. Ayrıca pantolonun üzerine kusursuz şekilde yakışan kısa crop top’ları giymenizi tavsiye ediyoruz.

 

Kahve Tüketiminin Vücuda Olan Etkileri

Kahveye yavaş yavaş alışan bir toplum olduğumuz aşikâr. Dünya genelinde ise kahve tüketimi günde yaklaşık 2.5 milyar fincan tüketiliyor. Dünyada bu kadar fazla tüketilen bir içecek olmasının sebepleri elbette saymakla bitmiyor. Uyku problemlerine ve vücudunuzun kan dolaşım ritmini hızlandıran kahve tüketimi aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandırır. Bir rivayete göre aslında kahveyi sık tüketenler için gece uykularına bir etkisi bulunmadığı konuşuluyor. Nadir kahve tüketenlere ise tam olarak uykusuzluk hissini yeşertiyor adeta.

Sevgiliyle Ayrılırken Yapılması Gerekenler

Sevgiliyle ayrılık aşaması aslında zor bir süreci kapsıyor. Onun doğru kişi olmadığı kanaatine eriştiğiniz noktada ilişkinizi sonlandırmanız yapacağınız en mantıklı şey olabilir. Geleceğinizde mutsuz olacağınız bir ilişkiyi devam ettirmeye çalışmak sizlerin ancak zaman kaybına uğramasına sebep olur. Ayrılıktan pişman olacağınızı düşündüğünüz bir durumda ise bu duyguyu yaşamamanız ve geri döndüğünüzde her şeyin değişmiş olduğunun farkına vardığınızda hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu durumlarla karşılaşmamanızı umut ederek ayrılık sonrası uyguladığınız doğru adımları sıralayalım o halde.