Kategori

İş – Kariyer

Kategori

Ofis Stilinde Yaz Ayında Gömleklerde Tercih Edilmesi Gereken Kumaş Türleri

Çalışma koşullarınız kapalı bir ortamda geçiyorsa ve sıcak hava muhalefetlerine pek katlanamaz bir yapıya sahipseniz kıyafetlerinizle bu bunaltıcı atmosferi azaltabilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlerden taktığınız aksesuara kadar her parçanıza dikkat etmeniz gerektiğini önceden belirtmek istedik.

Öncelikle ofis stilinin olmazsa olmazı haline gelen gömlekleri ele alacağız. Sade ve feminen bir stil için beyaz bir gömlek yeter aslında. Tabii ki yaz için konforlu olmalı. Terleyince vücuda yapışacak veya ıslaklığı içerisinde tutacak gömlekleri asla tercih etmeyin. Bunlara örnek olarak sentetik ve polyester kumaşları gösterebiliriz. Bu gibi kumaşlar daha kolay ulaşabileceğimiz ve daha ucuz olduğundan devamlı denk geleceğimiz türlerden aslında. Bizin önerimiz bunlardan uzak durmanızdan yana. Özellikle sentetik kumaşlar hava almadığından dolayı terletir. Gömlek tercihinde ise terletmemesine dikkat etmelisiniz.

Bunun yanında %100 pamuklu kumaştan üretilen gömlekler sizlerin adeta kurtarıcısı olur. Terletmeyen doğal dokusu sayesinde teniniz gömleğinizin içerisinde adeta nefes alacak. Gömlek seçiminden fazla tercih edilenler arasında olan bir diğer kumaş önerimiz ise Poplin kumaşlardır. Yaz için, hem terletmeyen hem de ipince bir dokuya sahip poplin kumaşlar bizim aslında en fazla önerdiklerimiz arasında.

Bize göre her kadının dolabında mutlaka bir poplin gömlek olmalı.

Genellikle yaz aylarında rastladığımız ve erkeklerin tercih ettiği keten gömlekler sizler için bir diğer seçeneği oluşturur. Keten kumaşlar terletmez ve koku yapmazlar bu sebepten ötürü tam da yaz kumaşı diyeceğimiz türler arasındadır.

Gömlek tercihlerinizi önerilerimizden yana kullanırsanız ofis stilinizde daha rahat edebilirsiniz. Şık olmak sadece kullandığınız parçalara bakmayabiliyor. İçerisinde rahat ve huzurlu olduğunuz giysiler sizleri daha mutlu edecek ve bu durum duruşunuza da yansıyacak.