Sıcaklar deyince akla gelen ilk şey şehrin karmaşasından uzaklaşıp sade ve sessiz bir tatil fikri olabilir. Hele de bu huzurlu atmosferi yurtdışında  gerçekleştirme planlarınız varsa tam da bu amaca hizmet edecek bir ülke biliyoruz. Küçük kaçamakların büyülü bir şekilde yaşanacağı İtalya’dan bahsediyoruz. İtalya’nın gezilecek bölgeleri arasında seçim yapmak bizleri biraz zorlasa da, sizler için en ideal tatil kentlerini derledik. Sabırsızlandığınızın farındayız. O halde gözünüzde canlanan, yeşil ve mavinin egzotik buluşmasını bünyesinde barındıran tatil kentlerine hemen göz atalım.

Amalfi sahili (Campania)

Büyülü bir yaz tatilinin kapılarını Amalfi sahiliyle aralıyoruz. İtalya’nın en bilindik tatil kenti olan Canpania’da, Napoli körfezini Salereo’ya bağlayan 163 yolu mevcut. Ayrıca Vietri Sul Mare şehri de görülmeye değer. Aktivite olarak seçenekler bir hayli fazla olsa da çömlekçiliğin ayrı bir öneme sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Cinque Terre (ligurya)

Güzelliği tescillenmiş tatil yerimizden olan Ligurya, UNESCO dünya mirasında ziyaret edilmesi gereken bölgeler arasında yerini alıyor. Tren yolu sayesinde dilediğiniz çoğu yere ulaşımı kolaylaştıran kentte huzur içinde bir tatil geçirebilirsiniz.

Maggiore gölü (Lombardiya)

Tatil için illa ki deniz olması gerekmiyor. Denizi aratmayan berraklığıyla bezenmiş Maggiore gölü sizlere önerdiğimiz mekânlardan sonuncusu oluyor. Bölgedeki balık restoranları ve efsane tekne turlarıyla kendinizi şımartacağınız günlere hazırlıklı olun.

1 Comment

Yorum yaz