Bu sorunun cevabını herkes farklı yanıtlar aslında. Konunun gündeme taşınması ise geçenlerde YouTube kanalında video çekerken tartışma konusu olan Burcu Esmersoy’ dan kaynaklanıyor. Kadınların kafasını karıştırmış olabilir bu durum. Zira Burcu Esmersoy’ a göre erkek arkadaşınızla dışarıya çıkarken yanınızda cüzdan bulundurmanıza gerek yokmuş. Ne münasebet! Tabii ki de gerek var. Bu sorumluluğu sadece erkeklere dayatılması aslında bir nevi kadın erkek eşitliğine ters düşmüyor mu? Herkes eşit şartlarda değerlendirilecekse bunun yanında daha bir sürü madde sıralayabilirim sizlere. Ama biz konumuza odaklanacak olursak sizlere asıl olması gerekeni söylemek isteriz. Erkek veya kadının statüsü aynıysa bu durumu daha eğlenceli hale getirebilirler. Mesela, bugün hesabı erkek ödediyse yarın kadının ödemesiyle durumu eşitleyebilirsiniz. Veya alman usulü de denen ortaklaşa ödeme fikri de durumu eşitleyebilir.

Yeni sevgililere gelince ise yine çok tartışılan ilk buluşmalarda hesabı beraber ödemeyi teklif etmek daha samimi bir ortam oluşturabilir. Muhtemelen erkek bunu kabul etmez tabii ki ama ilk buluşmanın hatırına bir seferliğe kabul edebilirsiniz bu durumu. Eğer her fırsatta hesabı karşı tarafın ödemesi durumu erkeği daha üstün bir konumu sokabilir. Bu durum gün geçtikçe etkisini arttırarak sonunun çözülemez sorunlara neden olmasını sağlar.

Hele de erkek arkadaşınızdan kötü şekilde ayrılırsanız yandınız. Onların eline çok büyük bir koz vermiş olursunuz. Bu can sıkıcı durumları azaltmak, en başından bari sizin tutum ve davranışlarınızdan sağlanabilir. Siz siz olun bu hatalara düşmeyin. Hele de başkasına güvenerek cüzdanınızı yanınıza almama gibi hatalara düşmeyin. Ne zaman, ne olacağı hiç belli olmaz unutmayın.

Yorum yaz