Kategori

Erkek Dünyası

Kategori

Erkekler Dünyasını En iyi Anlatan 5 Film Önerisi

Aslında onlara tam da aksiyon filmleri yakışırdı. Ama bizler erkeklerin iç yaşamını gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. İlişkilerinde, işinde ve sosyal yaşamında erkeklerin bazen pasif kaldığını ve isteklerini her zaman kolayca dile getiremediklerini görebiliriz. Bizim seçtiğimiz filmlerde ise tam da bu gibi durumlara vurgu yapılmış. Belki bu sayede erkekleri daha yakından tanıyıp onların isteklerini kolayca anlayabiliriz. Bizim önerilerimiz sadece kadınlara değil! Erkeklere de daima kılavuz niteliğindeki önerileri doğru betimlemek biraz zordur. Bunları en iyi şekilde uygulayanlar ise şu şekildedir.

Özetler: http: beyazperde.com ‘dan alınmıştır.

Aile Babası / The Family Man (2000)

Jack Campbell, işinde fazlasıyla başarılı olan, zengin ve yakışıklı bir iş adamıdır. Hayatında ne istediyse, neyin olmasını dilediyse bir şekilde onu gerçekleştirmiştir. Bir Noel gecesi, gerçekleşen birtakım tuhaf olayların akabinde kendisini bambaşka bir konumda buluverir. Artık Jack Campbell’ın pek parası yoktur ancak bir ailesi vardır. Jack Campbell, büyük bir korkuya kapılmıştır. Zamanla bu duruma, yeni hayatına alışmaya başlayacaktır.

 Bourne serisi (2002)

Açık denizin ortası… Tek başına denizin ortasında hayatta kalmaya çabalayan bir adam bir balıkçı teknesi tarafından kurtarılır. Adam yavaş yavaş kendine gelmeye başladığında geçmişine dair hiçbir şey hatırlamadığı anlaşılır. Artık kim olduğunu anlamak için kendisi hakkında bir araştırma yapmaya koyulacaktır. Kendisi hakkında yeni bilgiler edindikçe, kimselerde olmayan çok özel yetenekleri de ortaya çıkmaya başlayacaktır. Geçmişi olmayan adamın peşinde, onun hayatına son vermek isteyen azılı suçlular vardır.

Kardeş Gibiydiler / Sleepers (1996)

Sleepers, New York’un yaşanması en tehlikeli mahallelerinden birinde yaşayan bit grup gencin hikayesini anlatır. Bu dört genç bir gün yanlışıkla bir adamın hayatını tehlikeye atan bir kazaya sebep olduklarında gençlik ıslah merkezinde bir yıllık cezaya mahkum edilirler. Sadece bir yıl sürecek bu ceza dönemi hayatlarını derinden etkileyecek travmatik olaylarla geçer. Gardiyanlar tarafından dövülen ve taciz edilen bu gençler, bu travmaları hayatları boyunca yanlarında taşırlar. Ta ki on yıl sonra kendilerini savunabilecek kadar büyüdüklerinde, gardiyanlardan biriyle karşılaşana dek…

Kramer Kramer’e Karşı / Kramer vs. Kramer (1979)

Bir gün bir kadın, kocasını terk etme kararı verir ve onu oğlu ile baş başa bırakarak çekip gider. İşte tam da burada bir anne ve babanın, gerçek anlamda ebeveyn olmayı öğrenme süreçlerinin ilk adımı atılır. Ted işkolik biridir abşlangıçta ve oğlu Billy için gereken zamanı ayırması çok zordur. Bir kahvaltı sonfrasında ne olması gerektiğini bile bilemez. Ve aslında oğlunu hiç tanımamaktadır. Yine de zaman onlara her şeyi sevgi ile öğretecektir. Tam yakınlaşma ve o bağ kurulduğu anda anne Joanna ortaya çıkar ve oğlunun velayetini ister. İşte o andan itibaren de kıran kırana bir ebeveynlik mücadelesi başlar. Avery Corman’ın romanından uyarlanan film gerçek bir kült kategorisine girmiştir.

Sıkı Dostlar / Goodfellas (1990)

Filmde Henry Hill adında bir gangster, Jimmy Conway ve Tommy De Vito adlı iki arkadaşıyla birlikte bir soyguna kalkışır. Gözleri daha yukarda olan iki arkadaşı soyguna katılan diğerlerini öldürür ve mafya içinde yükselmeye başlarlar. Bu durum Henry’i olumsuz etkilemiştir ve bu konuda bir şeyler yapması gerekmektedir.

Hesabı erkek mi ödemeli kadın mı?

Bu sorunun cevabını herkes farklı yanıtlar aslında. Konunun gündeme taşınması ise geçenlerde YouTube kanalında video çekerken tartışma konusu olan Burcu Esmersoy’ dan kaynaklanıyor. Kadınların kafasını karıştırmış olabilir bu durum. Zira Burcu Esmersoy’ a göre erkek arkadaşınızla dışarıya çıkarken yanınızda cüzdan bulundurmanıza gerek yokmuş. Ne münasebet! Tabii ki de gerek var. Bu sorumluluğu sadece erkeklere dayatılması aslında bir nevi kadın erkek eşitliğine ters düşmüyor mu? Herkes eşit şartlarda değerlendirilecekse bunun yanında daha bir sürü madde sıralayabilirim sizlere. Ama biz konumuza odaklanacak olursak sizlere asıl olması gerekeni söylemek isteriz. Erkek veya kadının statüsü aynıysa bu durumu daha eğlenceli hale getirebilirler. Mesela, bugün hesabı erkek ödediyse yarın kadının ödemesiyle durumu eşitleyebilirsiniz. Veya alman usulü de denen ortaklaşa ödeme fikri de durumu eşitleyebilir.

Yeni sevgililere gelince ise yine çok tartışılan ilk buluşmalarda hesabı beraber ödemeyi teklif etmek daha samimi bir ortam oluşturabilir. Muhtemelen erkek bunu kabul etmez tabii ki ama ilk buluşmanın hatırına bir seferliğe kabul edebilirsiniz bu durumu. Eğer her fırsatta hesabı karşı tarafın ödemesi durumu erkeği daha üstün bir konumu sokabilir. Bu durum gün geçtikçe etkisini arttırarak sonunun çözülemez sorunlara neden olmasını sağlar.

Hele de erkek arkadaşınızdan kötü şekilde ayrılırsanız yandınız. Onların eline çok büyük bir koz vermiş olursunuz. Bu can sıkıcı durumları azaltmak, en başından bari sizin tutum ve davranışlarınızdan sağlanabilir. Siz siz olun bu hatalara düşmeyin. Hele de başkasına güvenerek cüzdanınızı yanınıza almama gibi hatalara düşmeyin. Ne zaman, ne olacağı hiç belli olmaz unutmayın.

Futbolun En çok Yakışan Gözde Çiftleri

Belki de başarılarının arkasındaki en büyük etken sevdikleri insanların destekleridir. Futbol oynamak sadece ayak işi değildir. Onu yeni oyunlara hazırlayan ve daima en büyük destekçisi olan eşlerinin de başarılarını takdir etmek önemli. Onları çoğu kez tribünde görsek de gecelerde ve sokak stilleriyle de güzümüze çarpıyorlar. En yakıştırdıklarımızı ise sizler için derledik. İşte onlardan en dikkat çekenleri.

Lorena Bernal/Mikael Arteta
Yolanthe Cabau Sneijder/Wesley Sneijder
Arda Turan/Aslıhan Doğan
Pamela Reif/Loris Karius
Georgina Cleverley/Tom Cleverley
David Beckham/Victoria Beckham
Shakıra/Gerard Piqué

Ofis Stilinde Yaz Ayında Gömleklerde Tercih Edilmesi Gereken Kumaş Türleri

Çalışma koşullarınız kapalı bir ortamda geçiyorsa ve sıcak hava muhalefetlerine pek katlanamaz bir yapıya sahipseniz kıyafetlerinizle bu bunaltıcı atmosferi azaltabilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlerden taktığınız aksesuara kadar her parçanıza dikkat etmeniz gerektiğini önceden belirtmek istedik.

Öncelikle ofis stilinin olmazsa olmazı haline gelen gömlekleri ele alacağız. Sade ve feminen bir stil için beyaz bir gömlek yeter aslında. Tabii ki yaz için konforlu olmalı. Terleyince vücuda yapışacak veya ıslaklığı içerisinde tutacak gömlekleri asla tercih etmeyin. Bunlara örnek olarak sentetik ve polyester kumaşları gösterebiliriz. Bu gibi kumaşlar daha kolay ulaşabileceğimiz ve daha ucuz olduğundan devamlı denk geleceğimiz türlerden aslında. Bizin önerimiz bunlardan uzak durmanızdan yana. Özellikle sentetik kumaşlar hava almadığından dolayı terletir. Gömlek tercihinde ise terletmemesine dikkat etmelisiniz.

Bunun yanında %100 pamuklu kumaştan üretilen gömlekler sizlerin adeta kurtarıcısı olur. Terletmeyen doğal dokusu sayesinde teniniz gömleğinizin içerisinde adeta nefes alacak. Gömlek seçiminden fazla tercih edilenler arasında olan bir diğer kumaş önerimiz ise Poplin kumaşlardır. Yaz için, hem terletmeyen hem de ipince bir dokuya sahip poplin kumaşlar bizim aslında en fazla önerdiklerimiz arasında.

Bize göre her kadının dolabında mutlaka bir poplin gömlek olmalı.

Genellikle yaz aylarında rastladığımız ve erkeklerin tercih ettiği keten gömlekler sizler için bir diğer seçeneği oluşturur. Keten kumaşlar terletmez ve koku yapmazlar bu sebepten ötürü tam da yaz kumaşı diyeceğimiz türler arasındadır.

Gömlek tercihlerinizi önerilerimizden yana kullanırsanız ofis stilinizde daha rahat edebilirsiniz. Şık olmak sadece kullandığınız parçalara bakmayabiliyor. İçerisinde rahat ve huzurlu olduğunuz giysiler sizleri daha mutlu edecek ve bu durum duruşunuza da yansıyacak.

İlişkilerde Kıskançlık Olmalı mı?

Mükemmel giden bir ilişkide, bazen tuzu biberi dediğimiz bazen de ilişkinin tehdit unsuru olan kıskançlığı ele alacağız bu yazıda. Kıskançlık olmalı mı? Sorusuna ise klasikleşmiş bir yanıt olan dozunda olduğu takdirde neden olmasın diyebiliriz. Sadece önemsediğini göstermek için kıskanma düşüncesi korkutucu gözüküyor. Hele de bunu alışkanlık haline getirmek ilerde çok büyük problemlere sebebiyet verir. Daima kısıtlayıcı tavırlar bir kadını daima boğabilir ve kıyıdan köşeden hep bir özgürlük isteği oluşur bir yanında. Bu kıskançlık durumu dış unsurlardan veya kendi yaptıklarından da kaynaklanır. Lakin onun kısıtlanması yaptığı ufak şeyi kendi içerisinde büyütmesine sebep olur. Bu büyüme ilerde dolup taşmaya neden olur.

Bu durumda sadece kadınları değil aslında tüm insanları örnek olarak gösterebiliriz. Her iki türde de dış unsurların yadsınamaz gerçekliği gün yüzüne çıkıyor. Mesela bir erkeğin, kız arkadaşlarıyla eğlenmesi ya da en basitinden selamlaşırken öpmesi kadınları rahatsız edebilir. Bu samimiyetin daha da artışı ise akıl almaz sorunların baş göstermesine sebep olur.

Kıskançlık durumu kişi yapısına göre değişir. Bazı insanlarda bu unsur çok fazlayken bazı insanlarda ise azdır. Ama bilinmesi gereken şudur ki her insanda mutlaka bulunan bir duygudur. Küçük tatlı kıskançlıklar elbette insanlara kendinin sevildiği hissini verir. Yapmacıklıktan uzak saf duygularla dile getirilen kıskançlıklar değerli kabul edilir çoğu zaman.

Bize göre kıskanç olmak hastalık boyutunda değilse ilişkilerde olması gereken bir duygudur. Az olduğunda ise ilgisiz olduğunu düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Bu durumda ilişkinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Kıskançlık, insanları kısıtlamak değil içten içe tepki göstermektir. Sizin her doğrunuzu sevdiğiniz kişi de kabul etmek zorunda değildir. İnsanları o insan olduğu için sevdiğinizi unutmayın ve onu değiştirmeyi asla düşünmeyin.

Şehir Erkeği Gibi Görünmek için Kullanılması Gereken 5 Aksesuar

Şehir erkeği tabirine aslında pek de takılmamak gerekir. Yeri geldiğinde ağırlığını asla kaybetmeden kibar adımlarla yeri geldiğinde ise sadece gösteriş için belli kalıplara uyan ve daima kendinden ödün veren kişiler oluyor. Öncelikle kendinizi koyduğunuz yere ve buradan sonraki ilerleyeceğiniz yolunuza dikkat etmeniz gerekir.

Şehir erkeği ağır olmalı! Yani kadınları kendi peşinden koşturmalı. Her zaman tam olarak tepkisini belli etmeden zarif dokunuşlarla düzmeli kendi yaşamını. Kadınları tam olarak tanıyıp ne istediklerini iyi bilmeli.

Sonrasında iş gösterişe kalıyor. Burada devreye ilk olarak güneş gözlüğü geliyor. Güneş gözlüğü bir erkeğin daima sokak stilinde olması gereken aksesuarlardan. Tabi burada kendi yüz tipinizi bilmeniz ve ona göre gözlük edinmeniz önemli. Gözlük bakımı ve hijyen ise dikkat etmeniz gereken ikinci unsur olsun.

 

 

Fazla aksesuar seçeneği olmayınca ister istemez saatlere yönelmeniz kaçınılmaz olur. Erkekler için ağır ve erkeksi saatler kadınların daima dikkatini çeker. Yanına ise yerleştireceğiniz bilekliklerle harika görünümler elde edebilirsiniz.

Saçlarınız her zaman istediğiniz gibi şekillenmeyebilir ve her zaman ruh haliniz aynı olmayabilir. Bu gibi durumlarda daima kurtarıcınız şapkalar olsun. Cap, kasket ya da fötr olarak seçilen şapkaları kullanmanızda fayda var. Bu tür aksesuarlar kombinizini daha havalı gösterir ve sizin diğer erkeklerden farklı olduğunuz izlenimini uyandırır.

Kemerlerin toplayıcı ve düzenleyici hissine ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Stiliniz nasıl olursa olsun illaki sizlere uygun bir kemer türüne rastlarsınız.

 

Kadınların daima yanlarından ayırmadıkları kadar var. tabii ki çantalardan bahsediyoruz. İhtiyaçlarınızı yanınızda taşıyacağınız ve her daim kendinizi güvenli ve cool hissedeceğiniz başka bir aksesuar düşünemiyoruz. Şehir erkeği olmak için illa ki bir arabanız olmasına gerek yok. Kendinize olan güveniniz aslında bu döngünün ilk adımı.

Tarzlarıyla Kendilerine Hayran Bırakan 5 Futbolcu

Futbolcu deyince sadece yeşil sahadaki başarı ve karizmatik vuruşlar akıllara gelmesin. Zira tarzlarının oynadıkları futbolun önene geçmesine ramak kalmışken onlardan etkilendiğimizi gizleyemiyoruz. Bazıları sadece futbolda kendini kanıtlarken bazıları ise hayatının her adımını şık ve özenli atmayı başarıyor. Biz onların daima özenilecek hayatları ve stilleri olduğuna inanıyoruz. Unutmayın o özenilen stillere sizlerde sahip olabilirsiniz. Sizlere ilk adımda ilham olmaları açısından biz en beğenilen beş futbolcuyu derledik. Dilerseniz hep birlikte onların tarzlarına bir alıcı gözüyle bakalım.

David Beckham

Hem duruşuyla hem de babalık kimliğiyle futbolculuğunu karizmatik sokak stiline yansıtan ve belki de onu kendisine en iyi şekilde uygulayan kişilerden biridir David Beckham.

Cristiano Ronaldo

Sacede oynadığı futbolla değil de karizmasıyla da televizyonların aranan yüzü olan Cristiano Ronaldo’nun saç stilleri de oldukça dikakt çekiyor.

Xabi Alonso

Sarışınlığın ayrı bir hava kattığı doğrudur. Sokak stilinde ve normal hayatında ne giymesi gerektiğini bilen futbolculardan kendileri.

 

Neymar Jr

DJ esintileriyle oluşturduğu stileni, daima taze tutmayı başarmış futbolculardan.

Claudio Marchisio

Her daim stil sahibi görünen Claudio Marchisio seçtiğimiz isimlerden sonuncusu oluyor.

Erkekler için İş Hayatında Takım Elbiseleri Zenginleştirmenin Yolları

100 liraya da var 6000 liraya da! Takım elbiseler aslında erkeklerin gelir düzeylerini belli etse de onlara milyonlar harcamaya değmeyecek parçalardır. İş hayatında ve rekabet ortamında kişilerin duruş ve düşüncelerinden ziyade ilk olarak dış görünüşlerini sergilediği aşikâr. Bu durumu değiştirmenin yolları da bulunuyor elbette. Çorabına kadar lüks yaşayanların tahmin edemeyeceği bu maddeler aslında bir nevi sizin kariyerinizde statü kazanmanıza sebebiyet verebilir. Jilet gibi görünen takımlar için ilk kural daima üzerinizdekilerin ütülü ve temiz olmasıdır. Bu durum daima yeni gibi görünen takımlarınızı canlandırır. Ütüsüne ve gömleğinizin ve kravatınızın duruşunu düzenli hale getirin.

Sevgiliyle Ayrılırken Yapılması Gerekenler

Sevgiliyle ayrılık aşaması aslında zor bir süreci kapsıyor. Onun doğru kişi olmadığı kanaatine eriştiğiniz noktada ilişkinizi sonlandırmanız yapacağınız en mantıklı şey olabilir. Geleceğinizde mutsuz olacağınız bir ilişkiyi devam ettirmeye çalışmak sizlerin ancak zaman kaybına uğramasına sebep olur. Ayrılıktan pişman olacağınızı düşündüğünüz bir durumda ise bu duyguyu yaşamamanız ve geri döndüğünüzde her şeyin değişmiş olduğunun farkına vardığınızda hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu durumlarla karşılaşmamanızı umut ederek ayrılık sonrası uyguladığınız doğru adımları sıralayalım o halde.

İlk Buluşmada Erkeklerin Uygulaması Gereken 10 Taktik

İlk buluşma heyecanı çok başka bir şey öyle değil mi? Hele de karşınızdaki kişiyi önemsiyor ve buluşmayı da zar zor ayarladıysanız yapmanız gereken bir takım davranışlar olabilir. Klişelere takılarak kendinizi komik duruma düşürmeyin. Bizim vereceğimiz öneriler tam da erkeklerin doğal olabileceği unsurları kapsıyor. Buluşmaların devamını getirmek için bu unsurları dikkatlice uygulayın.