Kategori

Aşk – Cinsellik

Kategori

Hesabı erkek mi ödemeli kadın mı?

Bu sorunun cevabını herkes farklı yanıtlar aslında. Konunun gündeme taşınması ise geçenlerde YouTube kanalında video çekerken tartışma konusu olan Burcu Esmersoy’ dan kaynaklanıyor. Kadınların kafasını karıştırmış olabilir bu durum. Zira Burcu Esmersoy’ a göre erkek arkadaşınızla dışarıya çıkarken yanınızda cüzdan bulundurmanıza gerek yokmuş. Ne münasebet! Tabii ki de gerek var. Bu sorumluluğu sadece erkeklere dayatılması aslında bir nevi kadın erkek eşitliğine ters düşmüyor mu? Herkes eşit şartlarda değerlendirilecekse bunun yanında daha bir sürü madde sıralayabilirim sizlere. Ama biz konumuza odaklanacak olursak sizlere asıl olması gerekeni söylemek isteriz. Erkek veya kadının statüsü aynıysa bu durumu daha eğlenceli hale getirebilirler. Mesela, bugün hesabı erkek ödediyse yarın kadının ödemesiyle durumu eşitleyebilirsiniz. Veya alman usulü de denen ortaklaşa ödeme fikri de durumu eşitleyebilir.

Yeni sevgililere gelince ise yine çok tartışılan ilk buluşmalarda hesabı beraber ödemeyi teklif etmek daha samimi bir ortam oluşturabilir. Muhtemelen erkek bunu kabul etmez tabii ki ama ilk buluşmanın hatırına bir seferliğe kabul edebilirsiniz bu durumu. Eğer her fırsatta hesabı karşı tarafın ödemesi durumu erkeği daha üstün bir konumu sokabilir. Bu durum gün geçtikçe etkisini arttırarak sonunun çözülemez sorunlara neden olmasını sağlar.

Hele de erkek arkadaşınızdan kötü şekilde ayrılırsanız yandınız. Onların eline çok büyük bir koz vermiş olursunuz. Bu can sıkıcı durumları azaltmak, en başından bari sizin tutum ve davranışlarınızdan sağlanabilir. Siz siz olun bu hatalara düşmeyin. Hele de başkasına güvenerek cüzdanınızı yanınıza almama gibi hatalara düşmeyin. Ne zaman, ne olacağı hiç belli olmaz unutmayın.

İlişkilerde Kıskançlık Olmalı mı?

Mükemmel giden bir ilişkide, bazen tuzu biberi dediğimiz bazen de ilişkinin tehdit unsuru olan kıskançlığı ele alacağız bu yazıda. Kıskançlık olmalı mı? Sorusuna ise klasikleşmiş bir yanıt olan dozunda olduğu takdirde neden olmasın diyebiliriz. Sadece önemsediğini göstermek için kıskanma düşüncesi korkutucu gözüküyor. Hele de bunu alışkanlık haline getirmek ilerde çok büyük problemlere sebebiyet verir. Daima kısıtlayıcı tavırlar bir kadını daima boğabilir ve kıyıdan köşeden hep bir özgürlük isteği oluşur bir yanında. Bu kıskançlık durumu dış unsurlardan veya kendi yaptıklarından da kaynaklanır. Lakin onun kısıtlanması yaptığı ufak şeyi kendi içerisinde büyütmesine sebep olur. Bu büyüme ilerde dolup taşmaya neden olur.

Bu durumda sadece kadınları değil aslında tüm insanları örnek olarak gösterebiliriz. Her iki türde de dış unsurların yadsınamaz gerçekliği gün yüzüne çıkıyor. Mesela bir erkeğin, kız arkadaşlarıyla eğlenmesi ya da en basitinden selamlaşırken öpmesi kadınları rahatsız edebilir. Bu samimiyetin daha da artışı ise akıl almaz sorunların baş göstermesine sebep olur.

Kıskançlık durumu kişi yapısına göre değişir. Bazı insanlarda bu unsur çok fazlayken bazı insanlarda ise azdır. Ama bilinmesi gereken şudur ki her insanda mutlaka bulunan bir duygudur. Küçük tatlı kıskançlıklar elbette insanlara kendinin sevildiği hissini verir. Yapmacıklıktan uzak saf duygularla dile getirilen kıskançlıklar değerli kabul edilir çoğu zaman.

Bize göre kıskanç olmak hastalık boyutunda değilse ilişkilerde olması gereken bir duygudur. Az olduğunda ise ilgisiz olduğunu düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Bu durumda ilişkinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Kıskançlık, insanları kısıtlamak değil içten içe tepki göstermektir. Sizin her doğrunuzu sevdiğiniz kişi de kabul etmek zorunda değildir. İnsanları o insan olduğu için sevdiğinizi unutmayın ve onu değiştirmeyi asla düşünmeyin.

Sevgiliyle Ayrılırken Yapılması Gerekenler

Sevgiliyle ayrılık aşaması aslında zor bir süreci kapsıyor. Onun doğru kişi olmadığı kanaatine eriştiğiniz noktada ilişkinizi sonlandırmanız yapacağınız en mantıklı şey olabilir. Geleceğinizde mutsuz olacağınız bir ilişkiyi devam ettirmeye çalışmak sizlerin ancak zaman kaybına uğramasına sebep olur. Ayrılıktan pişman olacağınızı düşündüğünüz bir durumda ise bu duyguyu yaşamamanız ve geri döndüğünüzde her şeyin değişmiş olduğunun farkına vardığınızda hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu durumlarla karşılaşmamanızı umut ederek ayrılık sonrası uyguladığınız doğru adımları sıralayalım o halde.

İlk Buluşmada Erkeklerin Uygulaması Gereken 10 Taktik

İlk buluşma heyecanı çok başka bir şey öyle değil mi? Hele de karşınızdaki kişiyi önemsiyor ve buluşmayı da zar zor ayarladıysanız yapmanız gereken bir takım davranışlar olabilir. Klişelere takılarak kendinizi komik duruma düşürmeyin. Bizim vereceğimiz öneriler tam da erkeklerin doğal olabileceği unsurları kapsıyor. Buluşmaların devamını getirmek için bu unsurları dikkatlice uygulayın.