Dünyaca ünlü bir müzik festivali olan coachella geçtiğimiz günler California’da gerçekleşti. Kendisini bir müzik festivalinden ziyade moda dünyasının benzersiz ve kuralsız trendleriyle de özdeşleştirmek yanlış olmaz. Herkesin kendi özgün betimlemeleriyle oluşturduğu tarzlarında bu yaz artık ne giymemiz gerektiğini biliyor gibiyiz. Onlardan bahsetmek gerekirse bizler en fazla tutulan trendleri sizin için radarımızda tuttuk. İşte onlardan birkaçı.

Danteller

Yaz için başkası düşünülemezdi! Danteller adeta festivallerin ışığı olmuş durumda. Nihayetinde birde sokak stillerinin. Bizler genellikle onları üst giyimde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hatta biraz cesur olursanız transparan izlenimi veren bu detayları çeşitlendirebilirsiniz. Beyaz ve kremsi tonlara yoğunluk verilen coachella’da dikkatimizi çeken diğer renk ise siyah oldu. Tamamı dantelle kaplı elbiseler festival coşkusunu alevlendirdi.

 

Takımlaştırma

Bu trendi duymamak için gözlerimiz kapalı halde dolaşmamız gerekir. Alt ve üst bütünlüğünü 90’lı yıllardan anımsıyoruz. Onu coachella’ya hazırlayan ise müthiş desenlerle bezenmiş olmaları. En konforlu kıyafetlerden olan şort ve üst takımlaştırmaları birçok detayla sizleri karşılayabilir.

 

Bel çantaları

Üzerinize yük olmayacak çanta seçiminde bel çantaları sizleri kurtarabilir. Renk sınırlaması olmaksızın moda ritüelinizi bir anda üst seviyelere çıkartın.

Gözlükler

Aksesuar seçiminde, gözlükleri olmazsa olmazınız kılabilirsiniz. Bunun sebebi gayet açık aslında. Gözlüklerin adeta altın çağını yaşıyoruz diyebiliriz. Rengârenk camların yanı sıra kedi gözlüklerine de olan talep bizleri satın almaya zorluyor gibi.

 

Saç örgüleri

Sıcak havalarda saç sorunlarını minimuma indirgeyen örgülerin coachella’da birçok türüne rastladık. Genelde saç küpesi ve ışıltılarla süslenen örgüler sizlere daha fazla festival havası katabilir.

Yorum yaz