Kategori

Astroloji

Kategori

Burcuna Göre Nasıl Bir Stile Sahip Olduğunu Söylüyoruz

Kadınlar astrolojiye önem verirler. Günlük olarak takip ettiğimiz burç yorumlarımızı merakla okuyoruz. Her gün olmasa da ucundan kıyısından göz gezdirdiğimiz de oluyor. Astrologların analizlerine göre burçlarımız bizlerin nasıl bir stile sahip olduğumuzu veya olacağımızı açığa çıkarabiliyor. Mesela sokakta gördüğümüz zarif bir kadının, çanta seçiminden bile tahmin edebiliriz hangi burç olduğunu. İçinizdeki duygularınızı dışınıza yansıtacağınız, karakterinizin hangi stile daha yatkın ve uyum içinde olduğunu keşfetmeyi kim istemez ki? Belki de kendi burç yorumunuz doğru bir stile sahip olmanıza da yarayabilir. Şimdiden merak ettiniz değil mi? O zaman burcunuza göre stilinize hep birlikte göz atalım.

Koç: Koç burcu kadınları, genellikle canlı, hareketli karaktere sahipler. Doğal olarak ruh hallerini stillerine yansıtmayı da oldukça iyi sağlarlar. Marjinal stil dediğimiz, her yeniliğe ilk sahip olmak isteyen kesim tam olarak koç burçları için uyarlanmış aslında. Bir giydiğimi bir daha giymem diyen ya da kıyafetiyle pişti olduğu ortamdan koşarak uzaklaşan tayfa tam olarak koç burçları kadınlarını yansıtıyor. Stillerini klasikten uzak, sıra dışı tutmayı severler. Onların literatüründe sınır kavramı pek de bir anlam ifade etmiyor. Sınırsızlığı sınır edinmiş istedikleri her şeyi kolaylıkla kendi stillerine başarıyla uygularlar. Tabii ki onları da kırmızıdan başka bir renkle hayal edemezdik.

Boğa: Zarafeti kendilerine uyarlayan boğa burçları, hayatlarından yeşil rengini çıkaramazlar. İhtişamlı ve görkemli olmayı, takılarıyla dikkat çekmeyi severler. Daima bakımlı gözükürler. Günlük bakım alışkanlıklarına uymadıklarını nadir görürüz. İhtişamlı tarzlarını gece hayatlarına da yansıtan boğa kadınları için gece elbiseleri seçmek günlük kıyafetleri seçmekten daha kolay.

İkizler: İkizlere bir stil tanımlaması yapmak oldukça zor. Tabiri caizce kafalarına nasıl eserse onu giyerler, hiç ummadığımız zamanda, ummadığımız aksesuarlarla görürüz onları. Ama şaşırır mıyız? İşte orası biraz düşündürür. İkizlerin dünyasını anlamak zor. Ruh halleri ve stilleri kolayca değişebilir. Düşündüklerini tarzlarına en hızlı yansıtan kişilerin burcu kuşkusuz ikizlerdir.  Bugün zarif bir elbiseyle gördüysek, yarın eşofmanla görmek olası bir durum.

Yengeç: Trendler yengeçleri pek ilgilendirmiyor aslında. Moda ne ya! Onlar bana uyum sağlasın diyenler var ya işte onlar yengeç burcu kadınları. Stillerini doğuştan belirlemişçesine sadık kalırlar. Şık ve kadınsılık onlar için vazgeçilmez stil unsurları. Zarafetten bahsetmiş miydim? Zarafeti kendi stillerine muntazam şekilde işlerler.

Aslan: Modayı günü gününe takip eden ve trendleri kendilerine muhteşem şekilde enjekte edenler kuşkusuz aslan burcu kadınlarıdır. Lükse ve stillerine düşkün aslan burçları günlerini gün etmeyi ve para harcamayı çok severler. Stillerine ışıltı katmayı ve elmas, pırlanta hayranlıklarıyla da gündeme gelirler. Sarı rengine bağlılıkları vardır.

Başak: Stillerini yenilikten uzak klasik tarzla özdeşleştirmiş başak kadınları, mavinin ve sonsuz güven duygusunu önemserler. Hayatlarındaki düzen stillerine de yansıyor. Hatta obsesifliğe kadar bile çıkıyor bazen.

Terazi: Zarafeti tarzlarının olmazsa olmazı olarak gören terazi kadınları için alışveriş yapmak hiçte sanıldığı kadar kolay değil. Seçici olmayı severler ve kolay kolay seçim yapamazlar. Doğayla özdeşleşmiş olan yeşil rengi onlar için sadece renkten ibaret değil. Moda onlar için bir araç değil amaçtır. Düzenli moda takiplerini ihmal etmezler.

Akrep: Vücutlarının ihtişamını ve vücut hatlarını belli edecek kıyafetler giymeyi sever akrep kadınları. Çizgilerin tüm asaletini üzerlerinde hissettikleri maskülen kombinlere zaafları var. Lacivert rengine bayılırlar.

Yay: Bir yay kadını asla rahatlığından ödün vermez. Canlı kişilikleri ve renkli dünyalarını kasıntılı kıyafetlerin engellemesine izin vermezler. Turkuaz rengine bağlılıkları zaten kişiliklerini açığa çıkarıyor. Moda dünyasında varlıkları mevcut, lakin rahatlık şartıyla. Yay kadınlarına istemediği kıyafetleri giydiremezsiniz. Spor ayakkabılarıyla aşk yaşadıklarını da belirtmeden geçemem.

Oğlak: Yenileşme kavramına uzak olan oğlak kadınları adeta vintage hastası. Eski olan her şeyi beğenebilme potansiyeline sahipler. Modaya gelince ise bana dokunmayan yılan bin yaşasın görüşünü bemimserler. Sade ve rahat olduklarını pastel tonları ve mat renklerine olan hayranlıklarıyla tahmin etmek hiçte zor değil. Klasik çizgilerinde çıkmamaları da onlara iş hayatında kolaylık sağlıyor.

Kova: Stillerini şekillendirme konusunda profesyonel olan kova kadınları, özgüvenleri ve tarzlarıyla bütün gözleri üzerlerine çekmeyi severler. Modayı takip etmek en büyük hobileri arasında. Modern ve maskülen parçalar ile şekillendirdikleri stillerinde rahatlığa da bir hayli önem verirler. Buz mavisinin ihtişamından vazgeçemezler.

Balık: Karakterlerindeki duygusallığı stillerine de yansıtan balık kadınları romantik dokunuşlara ve dantellere zaafları var. Kadınların en güzel hali feminenliği stillerine yansıtmada oldukça başarılılar. Stillerinde genellikle açık renklerin zarafetine rastlamamız kaçınılmaz olur.